Історія с. Зведенівка
З глибини історії
У мальовничому місці південно-східної частини Шаргородського району, що розташоване на невеликих пагорбах, які починаються на північній окраїні села і проходять через усю його західну, східну та південну частини, розкинулось село Зведенівка.
В географічному положенні територія Зведенівки розташована в межах південно-західної частини Подільської височини в середній течії річки Сухої.
Уздовж річки Сухої село протягнулось більш як на 4 км, а на прилеглих вододілах, якщо враховувати наші Колонію і Корею - ще більше як на 5 км.
Межує на півночі з селом Рахни-Лісові на відстані 9-10 км, на півдні з Голинченцями - 6 км, на сході - з Яровим -7 км, на заході - з Деребчином - 8 км. До районного центру Шаргород - 35 км, до обласного Вінниці - 85 км, до столиці нашої Батьківщини Києва - більше 350 км.
До складу сьогоднішнього села Зведенівки входять: саме село Зведенівка, Попелівка та хутір Лесі Українки, який в селі називають Кореєю, мабуть, тому, що дещо віддалене - на 1,5 км, від Зведенівки і знаходиться в південно-східній її окраїні (так як і Корея - окраїна Південно-Східної Азії.)
Як і кожне місто чи село, Зведенівка також має свою історію, яка тісно пов’язана з історією нашого краю, з історією нашого народу, України.
Не маємо поки що відповіді щодо точної дати заснування нашого села. Ніхто не проводив археологічних розкопок в нашій місцевості, немає писаних пам’яток про далеке минуле нашого краю. Але доказом того, що територія нашого села була заселена дуже давно є знайдені під час оранок речі людей кам’яного віку грубила, шкребачки. Це свідчить про те, що тут існували поселення ще епохи кам’яного віку: можливо 7-3 тис. до нашої ери.
А можливо на нашій території було поселення давніх скіфів- землеробів?! Адже в сусідніх Стрільниках ще у 1894 році на дослідницькій станції при прокладанні дренажних труб знайшли декілька кам’яних сокир. Це свідчить про те, що наша місцевість ще з давніх часів привертала увагу людей.
На жаль, точної дати заснування села Зведенівки немає, але те, що поселення на території нашого села були ще до 17 століття свідчать карти створені відомим французьким інженером і картографом Гійомом Левассером де Бопланом (1600-1673рр), який довгий час проживав у місті Барі, де під його керівництвом в 1636-1645 рр. велося спорудження кам’яної фортеці. Боплан в 1640 році видав серію карт тодішньої території України і описав їх. На фрагменті карти Брацлавського і Подільського воєводств (Боплан Г.Л., 1640р.) нанесені села (Зведенівка) і Роріїолука (Попелівка).
За переказами старожилів, які передавались з покоління в покоління, раніше виникло село Попелівка. Як називалося поселення наших пращурів, яке було засноване біля лісу Сенева і ставка Підмета, ніхто не знає, але за переказами старожилів це поселення було знищене, спалене татарами, а ті люди, які врятувались від татарських набігів переселились на територію сучасної Попелівки. Вони вирубували ліси, чагарники, які встеляли пагорби річки Сухої, спалювали все вирубане і поселились на родючих землях. Чи то від спаленого турками свого поселення чи від того, що самі багато спалили лісів для полів - їх стали називати попелюхами, а місце їх поселення - Попелівкою.
Походження назви Зведенівка просте і зрозуміле: поміщик, який володів нашими землями (за однією із версій - пан Осодор Собанський, якому належали Хоменки, Рекечинці та багато інших населених пунктів нашого краю) за непослух переселяв , „зводив” селян-кріпаків найбільше з Хоменок, Рекеченців, Деребчина, можливо й з інших своїх сіл і поселяв на території сучасної Зведенівки. Від слів “зведені ” (люди), “зводити” (людей) і походить назва села.
Одержуючи маєток зроду в рід (спадково), Собанські панували аж до 1917 року, володіючи 1200 га землі, а селяни села мали всього 500 га.
За історичною довідкою (Трудьі Подольского епархиального историко- статистического комитета,священник Ефимий Сцинский, 1901г.,Камянец- Подольский, с. 1043) самостійним приходом Зведенівка стала в 1757 році.
В 1885 році в с. Зведенівка було відкрито церковно - приходську школу. Про її діяльність свідчать відомості - записи Благочинного Ямпільського повіту датовані 1899 роком.
В 1898 році на сході села поселився німецький поміщик Бажицький, який купив частину маєтку у поміщика Осодора Собанського. В цей період була збудована гуральня (спиртовий завод), в якій виготовляли спирт з картоплі, кукурудзи, що вирощували на землях пана.
В 1902р. громадою села Зведенівки було вирішено побудувати школу на громадські гроші. Було побудовано школу із двома класними кімнатами і трьома кабінетами.
В грудні 1917 - на початку січня 1918 року в селі встановлено радянську владу. Селяни під керівництвом голови сільського революційного комітету (ревкому) Петра Мельничука зруйнували панську гуральню, захопили поміщицьке майно. В 1920 році було створено перший радгосп.
В 1924р. школу було добудовано (ще 2 класи) і відкрито чотирирічну трудову школу. В 1933р. в селі Зведенівка організовано семирічку.
В 1933 році радгосп реорганізовано в колективне сільськогосподарське підприємство ім. Кагановича.
1959р. – рік переходу школи від семирічного навчання до восьмирічного. Тепер школа мала назву „Зведенівська восьмирічна загальноосвітня політехнічна школа”. В цьому ж році відбулося об’єднання колгоспів Попелівки і Зведенівки в одне господарство – колгосп ім. Суворова.
У 1999 році колективне господарство ім. Суворова розформувалося і сьогодні на території села є чотири приватні сільгосппідприємства: „Зведенівське” (1.03.2000), „Довіра” та „Тімур” (2004р) , „Авангард”.
В 2000р. початкову школу реформовано з трьохрічної на чотирирічну. 2000р. – пам’ятний рік для всіх жителів села, збулася довгоочікувана мрія кожного жителя. Адже в селі відкрито загальноосвітню школу І – ІІІ ст., тобто середню.
Зведенівка сьогодні - це, відносно інших сіл району, середньонаселене село, в якому проживає 1100 чоловік. У Зведенівській СЗШ в 2017-18 н.р. навчається 137 учнів.
Навігація
- Головна
- Новини
- Історія с. Зведенівка
- Колектив школи
- Статут школи
- Ліцензії на провадження освітньої діяльності
- Кадровий склад вчителів
- Освітні програми
- Територія обслуговування
- Учнівський колектив
- Матеріально-технічне забезпечення
- Річний звіт про діяльність закладу
- Використання публічних коштів
- Мова навчання
- Результати моніторингу якості освіти
- Правила прийому до школи
- Мовний загін
- ЗНО
- Прозорість та інформаційна відкритість ліцею
- ПОЛОЖЕННЯ про академічну доброчесність
- НУШ
- Державна підсумкова атестація
- Протидія булінгу
- Правила поведінки здубувачів освіти
- Інформація про перелік товарів, робіт і послу, отриманих як благодійна допомога
- Перелік додаткових освітніх послуг
- Навчання з особливими освітніми потребами
- Вакантні посади
- Структура та органи управління школи
- Виховна робота
- Підручники
- Запобіганя коронавірусу
- Дистанційне навчання
- Безоплатна правова допомога
- ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
- Безпека учасників освітнього процесу
- Медична реабілітація дітей
Контакти
Адреса:
Тел.:
Email: